Lietuvos Platu 25 taurė šiemet kap. A. Žižio rankose

Po permainingos kovos per 12 sportiškų etapų išdėstytų 2016m. sezono eigoje Spalio 8-ąją finišavo Lietuvos Platu 25 taurė ir apvainikavo pirmojo sezono nugalėtojus.
I vieta atiteko jachtai Bestija (kap. Algidas Žižys) surinkusiai 13 taškų, II-oje vietoje liko jachta Pandora (kap. Tadas Žižys) atsilikusi vos 1 tašku (surinkusi 14), o III-ioje jachta Wellman Sailing Team Landero (kap. D. Kašėta) surinko 41 tašką.

Dėl nugalėtojo titulo, kaip ir dėl trečiosios vietos vyko nuožmi kova. Jachtos Matahambre (42  taškai) ir Drama (43 taškai) vos per plauką nusileido trečiosios vietos laimėtojui. Viskas sprendėsi tik paskutiniame sezono plaukime.

Tik šiemet startavusi Lietuvos Platu 25 Taurė sulaukia didelio susidomėjimo.  Pradėjoe su 6 laivais, o sezoną uždarome jau su 10 šios klasės jachtų. Iš 11 jachtų Trakų ežeruose,  tik vienintelė Remax White Whale (kap. Linas Baublys) pasirinko kito, mažiau sportiško formato važybas. Panašu, kad naująjį sezoną pradėsime dar labiau pasipildę, jau žinoma, kad į Lietuvos Platu 25 flotilę prisijungia Platu 2016m. vice čempionų laivas Superbusi iš Šveicarijos.

Sezono metu netrūko susidomėjimo Platu 25 varžybomis iš Kauno, Klaipėdos ir kaimyninių šalių buriuotojų. Į ragatą Galvės Taurė 2016 atvyko du Latvių ekipažai – Bailarina (kap. Andrejs Buls) ir Bufalo (kap. Janis Benfelds),  jachta Cetris išbandė RS-280 žvaigždė, kaunietis Raimondas Šiugždinis, o jachtą Wellman Sailing Team Landero vienas žymiausių Estų buriuotojų Matti Seppas. Prie šių monotipų taip pat matėme ir įžymius Trakų buriuotojus Šarūną Sodeiką ir Gintarą Chomentauską.

Laivai šiemet jau keliauja į krantą, tačiau varžybas teks atidėti neilgam… jau 2017m. Vasario 9-12d. Lietuvos buriuotojai kviečiami pradėti sezoną Platu 25 Transworld regatoje Pattaya, Tailande.

rezultatai-platu-25

Post author