“Gero vėjo klubas” surengs Platu25 jachtų klasės pasaulio čempionatą Lietuvoje

2010 metais sportinio buriavimo entuziastų įkurta asociacija „Gero vėjo klubas“ kitąmet savo veiklos dešimtmetį pažymės svarbiu įvykiu – jai patikėta surengti 2020 metų Platu25 jachtų klasės pasaulio čempionatą Lietuvoje. Oficialų raštą, kurį pasirašė tarptautinės Platu25 klasės asociacijos prezidentas Edoardo Barni, klubas gavo pirmadienį.

Nida 2Nida 3„Tai yra puiki žinia, vainikuojanti mūsų klubo dešimties metų kryptingą darbą“,– džiaugėsi „Gero vėjo klubas“ prezidentas Mantas Klimantavičius. „Paskutiniai veiklos metai buvo itin aktyvūs – pradėjome rūpintis Vilniaus vaikų buriavimo mokykla, „Galvės taurės“ regata tapo tarptautine, o prieš du metus tarptautinei Platu25 klasės asociacijai patvirtinus, kad mūsų klubas oficialiai atstovauja Platu25 klasę Lietuvoje, nedvejodami pateikėme prašymą surengti pasaulio čempionatą Lietuvoje. Tuomet gan naivu buvo tikėtis, kad 2020 metų čempionatas vyktų Lietuvoje, tačiau žvelgiant objektyviai, tam buvo daug prielaidų“,– mintimis dalinosi M.Klimantavičius. „Pernai čempionatas vyko Latvijoje, nes Rytų Europoje šį jachtų klasė yra itin populiari. Vien Lietuvoje yra net 19 laivų ir tai yra masiškiausia kylinių sportinių jachtų klasė mūsų šalyje. Pastaraisiais metais mūsų klubas įdėjo daug pastangų populiarindamas šią jachtų klasę ir tai matyt neliko nepastebėta“.

2020 metų Platu25 jachtų klasės pasaulio čempionatą numatyta surengti Nidoje. „Neringa yra puiki – buriavimo sąlygos geros, gamta nuostabi, todėl žinodami kaip vertinamas šis gamtos kampelis, nusprendėme jį pristatyti pasaulio buriuotojams“,– pasakojo “Gero vėjo klubas” prezidentas. Šiemet buriuotojai čia jau surengė savotišką repeticiją prieš kitų metų renginį – rugpjūčio mėnesį vyko jau antrasis šios jachtų klasės Lietuvos čempionatas.

Platu25 jachtų klasė yra pripažinta svarbiausios ir pagrindinės pasaulio buriuotojus vienijančios organizacijos “World Sailing”. Visos jachtos yra identiškos (monotipai), todėl suteikia galimybę atsiskleisti buriuotojų meistriškumui.

Post author