“Galvės taurės” regatoje išdalinta virš 60 medalių

Savaitgalį Trakuose esančiame Galvės ežere vyko viena didžiausių buriavimo regatų Lietuvoje – „Galvės taurė 2019“. Pažymėti vasaros pradžią kartu su Trakų miesto švente ši buriavimo šventė pakvietė jau aštuntą kartą.
gt2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Galvės taurė“ yra vienintelė regata Lietuvoje, kurioje tuo pačiu metu, skirtingose distancijose, varžosi ir vaikai, ir suaugusieji. Šiemet 70 laivų lenktyniavo „Laser Radial“, „Optimist“, „RS Feva“, „RS Tera“, „ORC“, „VJ-DJ“ ir „Platu 25“ klasėse.

gt3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Šeštadienį populiarindami buriavimo sportą Lietuvoje, regatos organizatoriai, asociacija “Gero vėjo klubas”, kartu Vilniaus vaikų buriavimo mokykla ir Lietuvos olimpine komanda LTeam surengė šios sporto šakos pristatymą vaikams. Netoli Trakų pilies vaikai galėjo išbandyti Optimist klasės laivelius, o Vilniaus vaikų buriavimo mokyklos atstovai tėvams pasakojo apie savo veiklą. Po pietų vykusį didžiųjų jachtų startą komentavo “Gero vėjo klubo” buriuotojai, kuris Trakų miesto šventės svečiams padovanojo puikių vaizdų.
gt4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

“Šiemet regatą aplankė apie 200 dalyvių ir panašus skaičius sportininkus lydinčių asmenų”, – pasakojo “Gero vėjo klubo” prezidento Manto Klimantavičiaus. “Permainingi orai jau nebestebina, tačiau šiemet vėjo paletė buvo tokia įvairi, kad varžybų dalyvių pozicijos pastoviai kito ir tik aukščiausio meistriškumo buriuotojai sugebėjo finišuoti pirmieji. Buvo suplyšusių burių, stiprių laivų susidūrimų, įguloms teko lipti į stiebus tvarkyti įrangos”.

Pirmąją vietą „Platu 25“ grupėje iškovojo jachta „Pandora“ (kapitonas Tadas Žižys), antra liko „Bestija“ (kapitonas Algirdas Žižys), treti – latviai „Thunder“ (kapitonas Matiss Alvikis).
pndr 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„ORC“ grupėje greičiausia buvo jachta „Alfeta“ (kapitonas Mantas Sakalauskas). Nuo jų atsiliko ir antrąją vietą užėmė jachta „Tigra“ (kapitonas Dainius Rudzikas), o jachta „Argentum“ (kapitonas Saulius Budrevičius) liko trečia.

gt6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„VJ-DJ“ jachtų klasėje ant aukščiausio apdovanojimų laiptelio lipo jachtos „Belone“ (kapitonas Tomas Niparas) įgula, „Kometa“ (kapitonas Aleksandr Tomaševskij) buvo antri, o „Šiaurinė“ (kapitonas Darius Sarsevičius) – treti.

gt8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vaikai pasidalino 6 apdovanojimų komplektus:

„Optimist“ mergaitės
1. Barbora Pažemeckaitė
2. Amelija Narkutė
3. Simona Vroblevičiūtė

gt95

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Optimist“ B

1. Jokūbas Čėpla
2. David Mažeika
3. Antanas Pažemeckas

gt92

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Optimist“ A
1. Arnas Cikanavičius
2. Tomas Blinstrubas
3. Jonas Šeputis

gt93

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Laser Radial“
1. Augustas Mirinas
2. Liepa Sitkevičiūtė
3. Adrija Tomoševičiūtė

gt96

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„RS Feva“
1. Daumantė Petraitytė ir Ūla Matijošiūtė
2. Tauras Dambrauskas ir Titas Linkus
3. Evelina Jokubauskaitė ir Polina Blocha

gt9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„RS Tera“
1. Auksė Uršulė Rudzikaitė
2. Titas Kryževičius
3. Kipras Rainys
gt91

Post author