Startavo šių metų Platu 25 Lietuvos Taurė

Didįjį šeštadienį Trakų Galvės ežere pakilo burės – čia startavo pirmoji regata, „Gero vėjo klubas“ paskelbė buriavimo sezono startą Lietuvoje. Tradiciškai trečius metus iš eilės balandžio pabaigoje į Trakus susirenka „Platu 25“ klasės buriuotojai, šiemet į lenktynių trasą stojo net 14 komandų.
Regatoje triumfavo jachta „Pandora“, kuriai vadovavo kapitonas Mati Sepp iš Estijos – pernai Pasaulio čempionato bronzos medalininkas „Platu 25“ klasėje. Tarp regatos dalyvių – ir tokie buriavimo asai kaip geriausio metų buriuotojo vardą turintis Adomas Janulionis (jachta „Matahambre“), buriavimo žvaigždė Algirdas Žižys (jachta „Bestija“) ir daugelis kitų. Ir nors daugeliui renginio dalyvių šis sezonas anaiptol nebe pirmasis, jachtai „MirguMarga“ (kapitonas Tomas Narkus) teko patirti naujoko krikštą – žiemą įsigytam laivui šios lenktynės debiutinės.
„Buriavimo sezonas prasideda anksčiau, nei mes įpratę galvoti, todėl jau ne pirmus metus paankstiname regatų startą dviem savaitėmis ir tai pasiteisina. Priešpaskutinį balandžio savaitgalį, kaip mes sakome, vanduo jau būna šlapias, nebe kietas – oras puikiai tinka buriavimui. O pradėdami buriuoti anksčiau, prailginame sezoną“, – 15min sakė regatos organizatorius, asociacijos „Gero vėjo klubo“ prezidentas Mantas Klimantavičius.
Šios lenktynės – tik pirmas „Platu 25“ Taurės etapas Trakuose, buriuotojų laukia dar keturi: gegužės 4-ąją, birželio 29-ąją, rugsėjo 28-ąją ir finalinis – spalio 5-ąją „Medal Race“ etapas, kuriame rezultatai bus dvigubinami. „Šis yra lemiamas ir svarbiausias, jame dar daug kas gali pasikeisti“, – užsiminė M.Klimantavičius. Tačiau dabar svarbiausia – geras startas pirmame etape, o jam įgulos jau dabar nusiteikę kovingai. Visi regatoje dalyvaujantys sportiniai „Platu 25“ laivai vienodi, todėl varžytis buriuotojams tenka lygiomis sąlygomis – geresnius rezultatus lemia ne jachtos charakteristika, o sportinis įgulos pasirengimas, buriuotojų meistriškumas. Kai kurie buriuotojai jau turi sukaupę patirties ir varžantis tarptautinėse lenktynėse, šios klasės laivai populiarūs ne tik Lietuvoje, bet ir tarp latvių, ukrainiečių, italų.
„Laivai labai techniški, jautrūs, todėl praktiškai nuo kiekvieno įguos nario (jų jachtoje dalyvauja maksimaliai 5, – Red.) priklauso plaukimas. Svarbu, kas kur atsisės, kaip laive pasiskirstys svoris, kas ką darys – kiekvieno nario funkcija reikšminga, todėl kiekviena smulkmena turi įtakos greičiui, bendram plaukimo rezultatui“, – kalbėjo M.Klimantavičius. Šeštadienį Trakuose jachtoms varžytis teko penkiuose plaukimuose, kiekvienas jų truko po 20–30 minučių. Varžyboms vadovavo vyr. teisėjas Gediminas Bugaitis.

regata-platu-25-lietuvos-taure-5cbb0aca98f62

Straipsnio autorė: Monika Svėrytė (15min.lt)
Foto: Lukas Balandis

Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/sportas/naujiena/buriavimas/buriavimo-sezonas-atidarytas-trakuose-startavo-pirmoji-regata-platu-25-klases-jachtomis-1176-1133628?copied

Post author