Reportažas: Pavasario regata

Itin permainingomis oro sąlygomis startavo šių metų regatų sezonas Trakuose. Jeigu lietaus ir stiproko vėjo buvo galima tikėtis pasižiūrėjus orų prognozes, tai visiško štilio ir po jo sekusio galingo škvalo niekas nelaukė.

Pavasario regatoje startavo 17 jachtų įgulų. Po 6-ias I-oje ir II-oje grupėse, bei 5-ios III-oje. Regatos distancija kairinė. Ilgis – 9 jūrmylės. Jachtklubas – Banda – Bareika – Skaistis – Bareika – Jachtklubas – Bareika – Jachtklubas. III grupės jachtos plaukė trumpesnę distanciją: Jachtklubas – Banda – Skaistis – Jachtklubas.
Prieš pat regatos startą pasipylęs lietus davė ir lengvo vėjelio, bet nurimus lietui stojo visiškas štilis. Geriau startavusios jachtos iki štilio pradžios spėjo apeiti Bareiką ir ežero vidury dar jautė nedidelį dvelksmą, kai tuo tarpu, atsilikusieji prie salos gavo pastovėti. Aplinkui kaupėsi debesys ir po truputį pradėjo pūsti. Vėjo kryptis keitėsi dažnai ir kardinaliai, todėl išlošė pirmieji pastebėję vėjo pasisukimą. Na, o įplaukus į Skaistį, juodas debesis smogė visa savo galia ir tada jau įgulos sprendė dilemą – ar rizikuoti ir visom burėm lėkt į priekį, ar visgi patausoti laivą. Pasirinkimų buvo įvairių ir sunku įvertinti kas išlošė, o kas pralošė, bet svarbiausia, kad nebuvo rimtų nuostolių.

Škvalas kėlė daug rūpesčių visiems ir ne kiekviena įgula su tuo susitvarkė. Kai kam teko gaudyt “pabėgusį” spinakerį, o buvo ir tokių, kam plyšo burės bei lūžo rangouto detalės. Didžiausias problemas kėlė ne kiek pats vėjo stiprumas, kiek labai nepastovi jo kryptis. Turbūt nereikia daug aiškint, kaip “smagu” plaukiant fordaku prie kokių 30 mazgų vėjo, gaut dar stipresnį gūsį iš vieno ar kito šono. Buvo ir savaiminių halsų, ir bročingų, todėl džiugu, kad niekas nenukentėjo ir pavyko išvengti didesnių nuostolių. Ir dabar jau galima linksmai pasidalinti patirtais įspūdžiais. O vaizdų buvo, kaip antai Šiaurinė net du kartus praktiškai gulėjo stiebu ant vandens :) Jei akys neapgavo, tai vienintelė jachtos TAIP įgula sugebėjo išnešti spinakerį iki pat Skaisčio salos. Vieni iš karto nusimetė spinakerius, nenorėdami rizikuoti, kiti tą padarė po vieno kito bročingo.

Sveikiname Vilniaus buriuotojus su tikrai įdomiu sezono atidarymu!

 

Regatos rezultatų lentelė:

rezultatai

Post author