Regatoje „Galvės taurė 2014“ – rekordinis dalyvių skaičius ir buriuotojai iš užsienio

Birželio 5-8 d. dienomis jau trečius metus iš eilės Trakuose vyks regata „Galvės taurė“. Šiai metais regatoje užsiregistravo rekordinis dalyvių skaičius tiek kreiserinių, tiek sportinių jachtų grupėse. Be tradicija jau tapusių minėtų grupių, regatoje šiemet taip pat bus varžomasi naujose „Cadet“, „RS Feva“ jachtų klasėse, taip pat sudaryta galimybė varžytis ir katamaranams. Regatoje „Galvės taurė 2014“ dalyvauti jau užsiregistravo beveik 70 komandų ir apie 200 buriuotojų. Numatoma, kad dalyvių skaičius dar augs.

Šie metai pirmieji, kai regatoje dalyvaus buriuotojai ne tik iš Lietuvos – Vilniaus, Kauno, Elektrėnų, Šiaulių, Nidos – bet ir iš Lenkijos, Baltarusijos.

Pasak asociacijos „Gero vėjo klubas“ prezidento Manto Klimantavičiaus, Trakai po truputi tampa ne tik Lietuvos buriuotojų, bet ir užsienio svečių mėgstama vieta. Tikimasi, kad ateityje „Galvės taurė“ taps tokia pat svarbia regata kaip „Kuršių marių“, kurioje siekia dalyvauti didelė dalis Lietuvos buriuotojų.

Šių metu regata „Galvės taurė“ prasidės ketvirtadienį, birželio 5 d., kai varžybų išvakarėse Trakuose, Galvės ežere, bus nuleidžiami laivai, vyks apmokymai ir treniruotės.

Varžybų dalyviai distancijose aplink bojas varžysis tris dienas. Birželio 6–8 dienomis numatomi trys regatos etapai, per kuriuos įvyks septyni trumpi, techniški plaukimai. Taip pat šeštadienį bus ir vienas ilgesnis – navigacinis plaukimas Galvėje.

Regatoje dalyvaus kreiserinės jachtos „ORC Club 2014“, kreiserinės jachtos OPEN (be handikapo), katamaranai, sportinės jachtos: „Optimist“, „Laser Radial“, „Laser 4.7“, „Finn“, „Cadet“ ir RS FEVA.

Kaip sakė M. Klimantavičius, pirmą kartą tiek daug laivų yra užsiregistravę dalyvauti ORC klasėje, planuojama net apie 10-12 laivų. Tai rodo, kad ši handikapo formulė tampa vis populiaresnė vilniečių tarpe, aktyviai sportuojantieji nori sąžiningos ir pamatuotos kovos.

Regatoje dalyvaus ne tik patyrę buriuotojai, bet ir su buriavimu menkai susipažinę naujokai. „Galvės taurė 2014“ jėgas išbandys net 8 naujokų komandos, jos plauks ORC ir OPEN grupėse.

Šiais metais regatoje kartus su patyrusiais sportininkais varžysis ir Lietuvoje gerai žinomi žmonės – aktorius, filmų „Redirected / Už Lietuvą!“, „Zero“ bei „Zero II“ žvaigždė Mindaugas Papinigis, aktorius Giedrius Savickas, verslininkas ir dainininkas Aras Vėberis, ZIP FM radijo laidų vedėja Simona Bandita, taip pat kiti visuomenėje žinomi žmonės.

Šių metų „Galvės taurės“ dalyviai ir svečiai po varžybų turės galimybę dalyvauti turiningoje kultūrinėje programoje. Penktadienio, birželio 6 d., vakare regatos jachtos dalyvaus šviesos ir muzikos spektaklyje. Šeštadienį, birželio 7 d., nuo centrinės Trakų miesto krantinės bus galima pasiklausyti gyvai komentuojamo varžybų starto. Po šeštadienio varžybų Vilniaus jachtklube (Žemaitės g. 3, Trakai) vyks Elingo forumas, kurio metu garsūs buriuotojai dalinsis atsiminimais apie Vilniaus jachtklubo įkūrimą, veiklą, tradicijas, varžybas ir pasiekimus, pristatys knygas buriavimo tematika. Vakaro programoje Vilniaus jachtklube numatytas grupės „Poliarizuoti stiklai“ gyvo garso koncertas.

Sekmadienį, birželio 8 d., pasibaigus paskutiniam regatos etapui, Slėnio kempinge (Slėnio g. 1, Trakai) vyks regatos uždarymas ir nugalėtojų apdovanojimas.

„Galvės taurę 2014“ organizuoja du klubai – kreiserinį sportinį buriavimą vystanti asociacija „Gero vėjo klubas“ drauge su vaikų buriavimą Trakuose propaguojančia asociacija „Trakų buriuotojų klubas“.

„Galvės taurė 2014“ vyks tuo pačiu metu kaip ir Trakų miesto šventė. Daugiau informacijos: www.galvestaure.lt

plakatas

Post author