Pergalę 10-ojoje „Galvės taurės“ regatoje šventė R. Šiugždinio vadovaujama įgula

Visą savaitgalį Trakuose vyko intensyvi ir permaininga kova dėl pergalės jubiliejinėje, 10-ąjį kartą organizuojamoje „Galvės taurėje“, kur skirtingose grupėse varžėsi kone 100 jachtų. Vienoje didžiausių, „Platu 25“, jachtų grupėje pergalę iškovojo ir čempionų titulą antrus metus iš eilės apgynė kapitono Raimondo Šiugždinio vadovaujama „White Whale“ įgula.

Pasak R. Šiugždinio, įgula pergale tikrai džiaugiasi, tačiau kova visas dienas buvo įtempta ir permaininga, tad varžybas lydėjo ir nuovargis, ir įvairiausios emocijos.

„Varžybos buvo labai permaningos – vėjo sąlygos, oras, vėjo kryptis, įvairūs škvaliukai. Tas nestabilumas sukelia įvairiausias emocijas ir laiko visą įgulą nuolatinėje įtampoje. Norint gero rezultato, tokius pasikeitimus reikia pastebėti kiek galima anksčiau, į juos reaguoti. Tad buvo tikrai sunku ir pergalę tikrai jaučiamės iškovoję“,- po finišo teigė R. Šiugždinis.

„White Whale“ įgula bendroje įskaitoje surinko 16 taškų, antrąją vietą užėmusi „Pandora“ (kpt. Tadas Žižys) surinko 21 tašką, trečiąją vietą iškovojo jachtos „Bestija“ (kpt. Algirdas Žižys) įgula, surinkusi 25 taškus.

„Galvės taurės“ regatoje taip pat dalyvavo sportininkai, buriuojantys kreiserinėmis jachtomis, „Laser Radial“, „RS Feva“, „RS Tera“, „Optimist“ klasės jachtomis.

Pasak regatos organizatorių, jubiliejinės regatos dalyvių gausa ir puikus nusiteikimas rodo, kad buriuotojiškas gyvenimas Trakuose juda teisinga linkme:

„Mūsų tikslas nuo pat pradžių buvo, kad čia, Trakuose, virtų tikras sportinis buriavimas, o ne vien pramoginiai pasiplaukiojimai aplink salas. Šiandien, manau, galima drąsiai sakyti, kad tai vyksta. Gausaus buriuotojų būrio ir visos Lietuvos sulaukianti „Galvės taurė“ – vienas iš to įrodymų. Džiaugiamės, kad čia, Trakuose, jau auga ir nauja buriuotojų karta, kuri kol kas dar buriuoja mažiausiomis „Optimist“ klasės jachtutėmis, bet jau svajoja apie ateities okeaninius žygius“,- po finišo teigė regatą organizuojančio „Gero vėjo klubo“ prezidentas Mantas Klimantavičius.

Pilnus regatos rezultatus galima rasti čia.

Post author