Nidoje paaiškėjo 2019m. Platu25 jachtų klasės Lietuvos čempionai

Tris dienas Nidoje, Kuršių marių pakrantėje plevėsavo jachtų burės – vyko Lietuvos Platu25 klasės čempionatas. Nugalėtojais tapo Algirdo Žižio vadovaujama “Bestijos” komanda, antri “Pandora” (kap. Tadas Žižys), o bronziniais medaliais pasipuošė “Itella TV3” (kap. Juozas Gordevičius).

SSN-01834

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Asociacija “Gero vėjo klubas” su Lietuvos Buriuotojų sąjungos (LBS) įgaliojimu šį čempionatą surengė jau antrą kartą. “Nida pasirinkta neatsitiktinai, nes mūsų klubas yra pateikęs paraišką čia surengti 2020 metų Pasaulio Platu25 čempionatą. Tai savotiška repeticija, jeigu mums pavyktų laimėti šią galimybę, žinotume kaip šį čempionatą rengti šioje akvatorijoje. Neringa yra puiki – buriavimo sąlygos geros, gamta nuostabi, todėl žinodami kaip vertinamas šis gamtos kampelis, nusprendėme jį pristatyti pasaulio buriuotojams. Šiuo metu vyksta balsavimas ir tikimės, kad mums pavyks” – pasakojo “Gero vėjo klubas” prezidentas Mantas Klimantavičius.

SSN-02219

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Platu25 jachtų klasė Lietuvoje yra masiškiausia Lietuvoje – ji vienija net 19 laivų. Visos jachtos yra identiškos (monotipai), todėl suteikia galimybę atsiskleisti buriuotojų meistriškumui. Ši klasė yra pripažinta svarbiausios ir pagrindinės pasaulio buriuotojus vienijančios organizacijos “World Sailing”.

SSN-02258

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Šiemet į čempionatą atvyko 13 įgulų, kurios skirtingomis oro sąlygomis kovojo dėl medalių ir pereinamos taurės. Labai silpnas vėjas šeštadienį leido surengti tik vieną sportinį plaukimą, tačiau paskutinė diena buvo ypatingai įdomi savo įtempta kova. Dalis įgulų buvo netgi diskvalifikuotos dėl pažeistų starto taisyklių.

SSN-02720

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

“Esame labai patenkinti varžybų teisėjų ir sekretoriato darbu – jų dėka viskas vyko ypatingai sklandžiai. Turėjome tarptautinę teisėjų komandą iš Estijos, Latvijos ir Lietuvos, kuri profesionaliai atsižvelgdavo į kintančias oro sąlygas, todėl buriuotojams nereikėdavo beprasmiškai ilgai laukti vėjo tiesiog plūduriuojant, o kai jo būdavo užtektinai, visos reikiamos varžybų procedūros įvykdavo laiku” – dalinosi įspūdžiais organizatoriai.

SSN-02743

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Visi rezultatai:

 

 1. Bestija _ 10 taškų
 2. Pandora _ 15 taškų
 3. Itella TV3 _ 22 taškų
 4. Matahambre _ 30 taškų
 5. Hakuna Matata _ 36 taškų
 6. Wikiwiki _ 47 taškų
 7. Šmėkla PBS _ 49 taškų
 8. Drama _ 58 taškų
 9. CIAO _ 63 taškų
 10. Yemaya _ 68 taškų
 11. Whisper _ 75 taškų
 12. Simona _ 91 taškų
 13. Mirgu Marga _ 94 taškų

 

 
SSN-02532

Post author