Lietuvių buriuotojams pavyko atkovoti „Galvės taurę“ iš brolių latvių

Lietuvių buriuotojams pavyko atkovoti „Galvės taurę“ iš brolių latvių

Praėjusį savaitgalį, birželio 1-3 dienomis, Trakuose esančiame Galvės ežere vyko viena didžiausių Lietuvos buriavimo regatų – „Galvės taurė“.

Ši buriuotojų šventė vyko jau sentintą kartą ir sutraukė daugiau nei 220 dalyvių. Virš 80 laivų susiskirstė į 2 pagrindines grupes: kylinės jachtos, kuriose įgulas sudarė daugiausia suaugusieji ir sportinės vaikų jachtos. Visos jos varžėsi 6 laivų grupėse: „Platu 25“, „ORC“, „Optimist“, „Laser Radial“, „RS Feva“ ir „RS Tera“.

gt2Permainingos Trakų oro sąlygos daugumos dalyvių jau nebestebino, kas lėmė įtemptą kovą ant vandens. Pirmąją varžybų dieną silpnas vėjas leido surengti tik vieną plaukimą, todėl šeštadienį apsiniaukęs dangus ir pakilęs vėjas teikė vilčių. Pirmasis startas vyko jachtklubo ekvatorijoje, kad visi buriuotojai esantys krante, galėtų stebėti “Helly Hansen match-race” dvikovą tarp“Gero vėjo mūzos” ir Latvijos “RA Evolution” moterų įgulų. Po kelių plaukimų, geriau sekėsi lietuvėms, tačiau regatos organizatoriai, pirmą kartą “Galvės taurės” metu surengę tokią dvikovą, paguodos prizais apdovanojo latves ir pažymėjo, kad tai yra graži simbolinė dvikova tarp kaimynių šalių buriuojančių moterų komandų.

gt4veTrakų pilies prieigose įvykęs navigacinio etapo startas bylojo apie tai, kad organizatoriai lieka ištikimi Galvės buriuotojų tradicijai ir vertybėms. Vaizdai pradžiugino Trakų miesto šventę lankančius svečius, kurie jachtas stebėjo gausiai susirinkę prie kranto, plaukimas vyko aplink salas ir laimėjo tie kurie geriau įvertino kranto linijų ir natūralių gamtos kliūčių įtaką vėjui. Šį etapą įkvėpė Volfas Engelman nealkoholinis alus.

Sekmadienį oras jau lepino buriuotojus gaiviais vėjo gūsiais – vietoj planuotų 1-2 plaukimų, įvyko net 3, tad pakoregavo ir galutinius rezultatus – pernai „Galvės taurėje“ dominavusius latvius pakeitė lietuvių įgulos. Tai byloja ir apie kylantį lietuvių buriuotojų sportinį lygį ir gerą pasiruošimą „Platu 25“ Pasaulio čempionatui, kuris vyks rugpjūčio mėnesį Rygoje.

gt winnersPirmą vietą „Platu 25“ grupėje iškovojo jachta „Mojito TV3.lt“ (kapitonas Raimondas Šiugždinis), antra liko „Bestija“ (kapitonas Algirdas Žižys), treti – latviai „VooDoo“ (kapitonas Ričards Omanbriedis)

„ORC“ grupėje greičiausia buvo jachta „Alfeta“ (kapitonas Mantas Sakalauskas). Nuo jų atsiliko ir antrą vietą užėmė jachta „RE/MAX“ (kapitonas Gediminas Sirvidas), o jachta „Hornas“ (kapitonas Romualdas Kerinas) liko trečia.

Vaikai pasidalino 5 apdovanojimų komplektus:

gt vaiaki„Optimist“ B (gimę nuo 2007 m.)
1. David Mažeika
2. Adomas Dumbliauskas
3. Jokūbas Čėpla

„Optimist“ A (gimę 2003 m. – 2006 m.)
1. Nojus Volungevičius
2. Jokūbas Mirinas
3. Arnas Cikanavičius

 

„Laser Radial“
1. Roberts Štāls-Buls
2. Albertas Valečka
3. Gabrielė Petraitytė

„RS Feva“
1. Tauras Dambrauskas ir Arijus Dambrauskas
2. Matas Petrauskas ir Kajus Oškutis
3. Jurgis Jurgelionis ir Rokas Mockevičius

„RS Tera“
1. Auksė Uršulė Rudzikaitė
2. Sofija Miler
3. Grėtė Kairytė

Post author