Jachta “Extreme” – Latvijos buriavimo čempionai

Atvirame Latvijos jūrinio buriavimo čempionate „Baltic Open Regatta“ lietuvių jachtos „Extreme“ ir „Keturi vėjai“ išsivežė namo net du prizus. Buriuotojo Aisčio Kalanavičiaus vadovaujama jachta „Extreme“ tapo Latvijos buriavimo čempionais, o „Keturi vėjai“ (kap. A. Janulionis) užėmė antrąją vietą.

extreme_bor2

Tradicinėje latvių „Baltic Open Regatta“ regatoje, kuri yra kartu ir atviras Latvijos jūrinio buriavimo čempionatas, dalyvavo net keturios įgulos iš Lietuvos: jachta „Arcturus“ (kap. J. Gordevičius), „Extreme“, „Keturi vėjai“ ir „Joker“ (kap. M. Ambrulaitis).

Regatoje iš viso dalyvavo 31 jachta iš Latvijos, Lietuvos, Estijos, Švedijos. „Baltic Open“ regata garsėja kasmet besikeičiančiu maršrutu. Atsižvelgus į vyraujančius nepastovius orus, šiemet regatos startas buvo duotas Latvijos ir Estijos pasienyje, netoli naujai įrengto uostelio Kuiviži. Jo prieigose vyko pirmasis etapas – laivai turėjo apiplaukti bojomis pažymėtas kilpas.

Antrasis etapas vyko jau atviroje jūroje. Laivai turėjo įveikti šimtą jūrmylių iki Estijos Saarema salos uosto Roomassare. Trečiasis apie 80 jūrmylių etapas vyko net tris dienas – jūrinis plaukimas iki Latvijos Roja uostelio.

11403076_713617418742333_7093374370227110814_n

Įnirtingiausia kova užvirė greičiausiųjų jachtų grupėje. Taškas į tašką kovojo grupės lyderiai – jachta „Extreme“ ir „Keturi vėjai“. Ketvirtasis etapas vyko prie kranto, jachtoms teko apiplaukti tris kartus aplink pažymėtas kilpas. Stiprus, iki 20 mazgų vėjas atpūtė daug azarto bei sveikos sportinės kovos. Šiame etape ypatingai pasižymėjo jachta „Extreme“, kuri tapo etapo nugalėtojais.

Kitą dieną buvo numatomas jūrinis plaukimas link Rygos, tačiau nurimus vėjui, etapas atšauktas. Paskutinis, šeštasis etapas buvo lemiamas jachtos „Arcturus“ jachtos įgulai. Bendrojoje įskaitoje jie kovojo su nauja latvių 36 pėdų sportine jachta „Monza“.

11700802_713619168742158_3014486697212762583_n

Po visų etapų paaiškėjo, kad dvi lietuvių jachtos iškovojo dvi prizines vietas: regatos debiutantai, jachta „Extreme“ pirmą kartą šalies buriavimo istorijoje tapo ne tik „Baltic Open“ regatos nugalėtojais, bet ir Latvijos čempionais . Jachta „Keturi vėjai“ savo grupėje užėmė antrąją vietą. „Arcturus“ liko ketvirti.

extreme_bor

Po Latvijos čempionato Lietuvos buriuotojai dalyvaus ir Estijos čempionate Muhu Vaina regatoje. Itin populiari ir daug dalyvių sutraukianti regata privilioja ir vis daugiau lietuvių jūrinių jachtų. Pernai šioje regatoje dalyvavo šešios Lietuvos jachtos.

TEKSTAS: http://www.lbs.lt/

FOTO: http://www.buratajiem.lv/

Post author