„Galvės Taurė 2016“ skelbia šūkį: #BuriuokVisąGyvenimą

Šių metų birželio 3-5 dienomis Trakuose startuoja tarptautinė regata „Galvės Taurė 2016“. Tradicinis jau penktą kartą Trakuose, Galvės ežere, vykstantis buriavimo renginys sutrauks per 100 jachtų ir daugiau kaip 250 buriuotojų. Šiemet regatoje laukiami svečiai iš Latvijos, Estijos ir Baltarusijos.

„Šių metų regatos šūkis skelbia #BuriuokVisaGyvenimą. Mums jis reiškia pagrindines vertybes, kurias skiepija buriavimas – laisvę, lygybę ir sportinę komandos dvasią. Nesvarbu, kokio esi amžiaus, rasės, tikėjimo, lyties ar orientacijos, kiekvienas turime teisę į laisvę po burėmis ir kiekvienas galime būti lygiaverčiu komandos nariu“, – sako vienas iš regatos organizatorių „Gero vėjo klubo“ prezidentas Mantas Klimantavičius. Anot jo, demokratišką regatos atmosferą atspindi tai, kad joje dalyvauja ir lietuvių moterų komanda „Gero vėjo mūzos“ ir buriuojančių vaikų grupė iš iš Baltarusijos.

Jauniausias „Galvės taurės 2016“ dalyvis – 6 metų amžiaus David Mažeika (treneris Martynas Gomas) iš Neringos sporto mokyklos, plaukiantis „Optimist“ klasėje, LTU-881. Vyriausias regatos dalyvis – 71 metų amžiaus Vilgelmas Krinickis, kuris dar 1991 metais savo rankomis pasistatyta jachta „Frezi Grant“, besinaudodamas tik jūrlapiais ir kompasu perplaukė visą Baltijos jūrą.

Tris dienas vyksiančios regatos metu yra suplanuoti 7 sportiniai plaukimai ir vienas navigacinis plaukimas Galvės ir Skaisčio ežeruose. Šeštadienio vakarą buriuotojai ir Trakų svečiai dalyvaus navigacinio etapo apdovanojimų ceremonijoje bei po jos vykstančiame koncerte

Dėl „Galvės Taurės 2016“ trofėjų kovos Platu 25 flotilė, ORC ir OPEN klasių jachtos, taip pat lenktyniaus ir OPTIMIST, LASER, FINN, 470, CADET, RS FEVA ir TERA klasių laivai. Šių metų „Galvės taurėje“ debiutuos nauja ir sparčiai populiarėjanti pasaulyje laivų klasė RS AERO. Varžytis šiais, itin lengvais ir paprastai valdomais vienviečiais laivais į regatą atvyksta buriuotojai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Latvijos bei Estijos.

Regata „Galvės taurė“ kasmet tampa ir tradicinės Trakų miesto šventės puošmena. Tūkstančiai žiūrovų renkasi pasigrožėti jachtų startais centrinėje Trakų krantinėje ir vakariniu burlaivių paradu aplink pilį, kuris šiemet numatomas birželio 3 d. (penktadienį) 23 val.

Fotografų ir žurnalistų dėmesiui!!! Komentarai žiniasklaidai planuojami birželio 3 d. šeštadienį, 11 val. prie centrinės Trakų krantinės. Jūsų patogumui yra sudaryta galimybė stebėti regatta iš katerio (iškart po regatos starto, nuo 12 iki 14 val.). Jeigu norite pasinaudoti šia galimybe, maloniai kviečiame informuoti telefonu: 8 687 12 668.

Regatos programa
Birželio 3 d. 14 val. „Galvės taurė 2016“ startuoja Galvėje.
Birželio 4 d. 11 val. – oficialus regatos atidarymas vyks Trakų pilies krantinėje, kur bus duotas navigacinio plaukimo startas kreiserinėms jachtoms.
Birželio 5 d. numatyti dar du sportiniai plaukimai Galvės ežere.
Regatos uždarymas ir apdovanojimų ceremonija numatoma birželio 5 d. 16 val. Trakų „Žalgirio“ jachtklube.

Daugiau informacijos – www.galvėstaure.lt

Post author