Aktorius Giedrius Savickas : „Buriavimas padeda pabėgti nuo realybės“

„Žmogus, kuris myli gyvenimą“, – taip save pristato žymus lietuvių aktorius Giedrius Savickas. „Žmogus, kuris myli bures“, – galima būtų drąsiai pridėti. Daugybę vaidmenų teatre ir kine sukūręs aktorius tvirtina, kad jo gyvenimas – puikus. Šiandien jis jau prisilietęs prie vienos iš jau išsipildžiusių svajonių – buriavimo.
Aktoriaus susidomėjimo vandens sportu ištakos – ankstyvoje jaunystėje. Iš Klaipėdos kilęs Giedrius prisimena anksčiau tikėjęs, kad buriavimas – didžiulė prabanga. Tačiau šiandien jis tvirtina, kad buriavimas – išminties ir įvairiapusių žinių reikalaujantis užsiėmimas: „Džiaugiuosi, kad laikui bėgant pastebiu vis daugiau jachtų ir žmonių, susidomėjusių buriavimu“.
Aktorius šiuo metu mokosi ir siekia įgyti vairininko pažymėjimą. „Džiaugiuosi, nes nuolat esu tarp nuostabių žmonių, turiu nuostabų mokytoją – Artūrą Dovydėną. Žinoma, nėra paprasta įsilieti į naują grupę. Buriuotojai yra kitokie žmonės – vėjo išpūsti, saulės nugairinti. Jie kitaip mąsto ir tuo žavi – atrodo, kad daug daugiau už tave patyrę, daugiau matę. Akys – pilnos paslapties, žydros. Žydros matyt nuo ilgo žiūrėjimo į dangų“, – su šypsena sako aktorius.
Didžiulė Giedriaus svajonė – išplaukti į pasaulį. Anot aktoriaus, pasitaikius progai, mielai išlėktų gyventi ir į Afriką. „Vienintelis dalykas, kuris trukdo tai pasiekti – šaknys, kurias esu čia įleidęs. Tai kaip vijokliai, kurie tave apsiveja ir neleidžia pabėgti. Tačiau, jei kada gyvenime pasitaikys proga kur iškeliauti ilgesniam laikui, mielai pasinaudosiu ja. Tai – ne bėgimas nuo supančio pasaulio, o žingsnis į priekį, kažko naujo ieškojimas“, – pasakoja Giedrius. Anot jo, buriuojant jautiesi įgalintas tai pasiekti, ištrūksti nuo realybės.
Giedriui buriavimas – it įsimylėjimas: „Meilė – tai jausmas, kurio negali apibūdinti, kuriam atsirasti nėra konkrečių priežasčių. Tas pats ir buriuojant – negaliu sakyti, kad man patinka konkrečiai virvės ar jachta, man tiesiog patinka buriuoti. Tai nuostabus jausmas ir kiekvieną kartą laive jaučiuosi puikiai“, – pastebi klaipėdietis.
Pirmą kartą regatoje „Galvės taurė“ dalyvausiantis Giedrius Savickas teigia, jog šįkart jam tiesiog svarbiausia buriuoti. „Nesvarbu, ar laimėsiu pirmą vietą ar paskutinę. Net jei ir paskutinę vietą užimsiu – taip pat gerai. Tada bus aišku, kad reikia daugiau treniruočių“, – šmaikštauja aktorius.
Kasmet auganti regata „Galvės taurė“ šiais metais vyks birželio 6-8 dienomis. Pernai sulaukę daugiau kaip 150 sportininkų, šiemet regatos rengėjai tikisi dar gausesnio būrio kreiserinių ir sportinių jachtų ne tik iš Lietuvos. Regatoje gali dalyvauti ne tik patyrę buriuotojai, bet ir su buriavimu menkai susipažinę naujokai, tereikia surinkti draugų komandą, registruotis regatai ir pradėti treniruotis.

Daugiau informacijos: www.galvestaure.lt

Post author