2015 metų Kuršių marių regata iššūkių drąsiems buriuotojams negailėjo

2015 metų Kuršių marių regata (KMR) tapo bene įdomiausiu ir daugiausiai iššūkių atnešusiu metų buriavimo renginiu Lietuvoje.

Regatoje dalyvavo net 6 GERO VĖJO KLUBO laivai – s/y ARCTURUS, RASA, RAGAS, VĖJAS PLIUS, PROPAGANDA, MATAHAMBRE (klubo naujokai ir KMR debiutantai), 25 iš 35 klubo narių, o klubo laivais startavo beveik 40 regatos dalyvių. Pritrūko tik jachtos EXTREME, kuri Estijoje ruošiasi ORC pasaulio čempionatui.

Bene svarbiausias įvykis, pirmą kartą KMR istorijoje, jachta RASA startavo moterų komanda. Lijana, Aušra, Anna, Eva, Rūta, Liepa – jos nepakartojamos, jos mūsų didvyrės, jos mūsų tikros Gero Vėjo MŪZOS! Be didesnių nuostolių baigė regatą ir garbingai priešinosi patyrusiems buriavimo vilkams bei vėjo ir Neptūno iššūkiams, kurių šiais metais buvo daugiausia per pastaruosius KMR organizavimo metus.

11800016_724081291029279_7433413702792161648_n

Šios regatos klubo flagmanais tapo s/y RAGAS (kap. Rimantas Gutauskas) įgula, kurie neturėjo lygių PETERSONŲ grupėje ir tapo Lietuvos buriavimo čempionais, o s/y VĖJAS PLIUS (kap. Ričardas Varno) šioje grupėje užėmė 3 vietą ir irgi grįžta namo su medaliais ir labai laimingi.
11813500_724080664362675_4574763221073877562_ns/y RASA (kap. Lijana Petrikėnė) moterys susitvarkė su visa įtampa ir dėmesiu, teisingai įvertino oro sąlygas, „nusiėmė“ nuo 2 (parinio) etapo, išsaugojo laivą ir jėgas, Nidoje sėkmingai baigė visus 3 etapus, o galutinėje įskaitoje savo grupėje užėmė 6 vietą iš 7 dalyvavusių laivų.

11703376_724082187695856_7791968939799562083_n

s/y ARCTURUS (kap. Juozas Gordevičius) “Jūros šventės“ regatos uosto akvatorijoje užėmė 1 vietą, o rėmėjų regatoje s/y ARCTURUS įgulai atiteko 2 vieta. Dėl suplyšusių burių ir kitų rimtų nuostolių s/y ARCTURUS nebaigė 4 etapo, todėl negalėjo rimčiau pakovoti dėl prizinių vietų galutinėje šių metų KMR įskaitoje ir savo grupėje užėmė 7 vietą iš 13 dalyvavusių jachtų.

11811352_724083664362375_874919844966090563_n
s/y PROPAGANDA (kap. Rokas Babrauskas) garbingai priešinosi savo grupėje atsiradusiai patyrusiai PLATU 25 flotilei ir užėmė 6 vietą, o s/y MATAHAMBRE (kap. Mindaugas Saulėnas) liko 7 vietoje iš 10 šioje grupėje dalyvavusių laivų.

2015 metų Kuršių marių regata ilgai įsimins visiems dalyviams atmintyje ir nepaisant visų nuostolių, nuovargio, nubrozdinimų ir mėlynių, klubo nariai įgavo neapsakomos patirties, tapo geresni ir žymiai stipresni!