Savaitgalį bures plazdens didžiausia rytų Lietuvos regata „Galvės Taurė 2015“

„Galvės Taurės 2015“ organizatoriai: „Auganti buriavimo kokybė, daugiau sportinio azarto, didėjantis vaikų meistriškumas ir dar daugiau buriuojančių moterų!

Šių metų birželio 4–7 dienomis Trakuose startuos didžiausia rytų Lietuvoje jachtų regata „Galvės Taurė 2015“. Jau ketvirtą kartą įvyksiantis tradicinis buriavimo sporto renginys sutraukė daugiau kaip 80 komandų, kurias sudarys per 200 buriuotojų. Dalyvauti Trakuose vykstančioje jachtų regatoje ketina buriuotojai ne tik iš Lietuvos miestų, bet ir iš kaimyninių valstybių.

Per keturias regatos dienas numatyti septyni sportiniai ir vienas navigacinis plaukimas, vyks vaikų buriavimo varžybos, sportinį azartą kaitins gyvas varžybų komentavimas, o šeštadienio vakarą buriuotojai ir Trakų svečiai dalyvaus navigacinio etapo apdovanojimų ceremonijoje bei po jos vykstančiame koncerte. „Galvės Taurę 2015“ organizuoja kreiserinį sportinį buriavimą propaguojanti asociacija „Gero vėjo klubas“ ir vaikų buriavimo įgūdžius ugdančia asociacija „Trakų buriuotojų klubas“.

„Užtikrintai siekiame užsibrėžto tikslo – paversti buriavimą visiems suprantama ir prieinama sporto šaka. Kiekvienais metais vis gausesnė, pritraukianti dalyvius iš užsienio regata reikalauja aukščiausios organizacinės kokybės, todėl šiemet bus parengtos dvi lygiagrečios distancijos, kurios užtikrins nenutrūkstamą sportinį azartą, mažesnius laiko tarpus tarp startų, sąžiningesnę kovą ir didesnį dalyvių saugumą“, – sako asociacijos „Gero vėjo klubas“ prezidentas Mantas Klimantavičius.

Didžioji „Galvės Taurės 2015“ naujiena – joje teisėjaus tarptautinėse regatose patirties įgijęs teisėjas iš Latvijos Roman Mickevič. Praėjusiais metais šis teisėjas teisėjavo didžiausiai Latvijos regatai Baltijos jūroje „Baltic Open“. Pirmą kartą regatoje startuos ir „Platu 25“ kreiserinių jachtų klasė, į regatą laukiama atvykstant šios klasės laivų flotilės iš Latvijos, šioje klasėje dalyvaus ir keli lietuvių ekipažai.

Regatoje dalyvaus kreiserinės jachtos „ORC Club“, kreiserinės jachtos OPEN (be handikapo). Pasak M. Klimantavičiaus, švertbotų flotilę šiemet pasipildė nauja RS TERA klase, savo pajėgumą buriuotojai įrodys ir sportinėse klasėse „Optimist“, „Laser“, „Finn“ . „Laukiame augančio meistriškumo iš kiekvienais metais milžinišką susidomėjimą rodančių mažųjų buriuotojų, be to, regatoje startuos ir vien tik iš moterų buriuotojų sudaryta Gero vėjo klubo moterų įgula. Tikimės, kad moterys sudarys rimtą konkurenciją buriuojantiems vyrų ekipažams“, – pasakoja M. Klimantavičius.

Birželio 4 d. „Galvės Taurė 2015“ programa prasidės 10 val. dalyvių registracija kempinge „Slėnis“ ir laivų nuleidimu į vandenį, 14 val. vyks regatos atidarymas, o jau 16 val. prasidės pirmieji šverbotų plaukimai. Birželio 5 d. regata persikels į Vilniaus Jachtklubą, 12 val. bus duotas startas mažiesiems laivams, o 16 val. – kreiserinėms jachtoms.

Birželio 6 d., šeštadienį ryte numatytas navigacinis plaukimas kreiserinėmis jachtomis ir švertbotais, taip pat – sportiniai plaukimai kreiserinėmis jachtomis Galvės ir Skaisčio ežeruose. Navigacinis plaukimas bus komentuojamas gyvai, buriavimo sporto gerbėjai ir entuziastai gyvų regatos komentarų galės klausytis prie centrinės Trakų miesto krantinės. Į šeštadienio vakare įvykstančią apdovanojimų ceremoniją kviečiami ne tik buriuotojai, bet ir Trakų miesto svečiai. Po iškilmingos apdovanojimų ceremonijos įvyks nuotaikingas vakaro koncertas – visus susirinkusius linksmins šokių studija „Asorti“ ir dainuojančių mimų muzikos grupė „Neteisėtai padaryti“.

Regatos uždarymas ir apdovanojimų ceremonija numatoma birželio 7 d. 15 val. kempinge „Slėnis“.

Praėjusių metų regatoje „Galvės Taurė 2014“ susumavus trijų dienų plaukimų rezultatus, ORC klasėje stipriausia buvo jachtos „Pandora“ įgula (kapitonas Tadas Žižys), o kreiserinių jachtų grupėje „Open 1“ pirmoji vieta atiteko jachtai „Voodoo“ (kapitonas Gintaras Chomentauskas), o „Open 2“ – jachtai „Marika“ (kapitonas Romas Sematovič).

Pastaba: Žiniasklaidos atstovai galės stebėti regatą iš specialaus žiniasklaidai skirto plausto. Plaustas startuoja šeštadienį Birželio 6d. 12:00 ir 14:00 valandomis iš apžvalgos aikštelės prieš Trakų pilį.

Post author