Regatoje GALVĖS TAURĖ 2016 pergalę išplėšė jachta BESTIJA

Sekmadienio vakarą Trakuose uždaryta didžiausia buriuotojų šventė – regata „Galvės taurė 2016. Po tris dienas trukusių jachtų varžybų, 5-osios „Galvės taurės“ regatos taures trijose pagrindinėse grupėse iškovojo jachta „Bestija“ (kap. A. Žižys), jachta „Alfeta“ (kap. M. Sakalauskas) ir jachta „Vainius“ (kap. M. Šeputis).

pn16042579

Jubiliejinė 5-oji regata „Galvės taurė“ šiemet sutraukė daugiau kaip 100 jachtų ir per 250 buriuotojų. Trakuose vykstančiose jachtų lenktynėse varžėsi buriuotojai ne tik iš Lietuvos miestų, bet ir iš Latvijos, Estijos ir Baltarusijos.

Įgulos varžėsi trumpose, sportinėse distancijose aplink bojas, taip pat turėjo įveikti ir vieną ilgesnį – navigacinį plaukimą Galvės ir Skaisčio ežeruose. Nepaisant to, kad penktadienį suplanuotus plaukimus teko atidėti dėl silpno vėjo, likusias regatos dienas oras regatai buvo daugiau nei palankus, švietė saulė, pūtė stiprokas šiaurės vakarų vėjas, vietomis nelepinęs ir 16 m/s siekusiais gūsiais. Todėl įtampos ir sportinio azarto regatos dalyviams tikrai netrūko. Iš viso „Galvės taurė 2016“ startavo daugiau kaip 100 burlavių, iš jų 13 „Platu 25“ grupėje, 9 „ORC“ ir 16 „Open“ grupėse.

pn16042905

Pirmą vietą „Platu 25“ grupėje išplėšė jachta „Bestija“ (kap. A. Žižys), „ORC“ grupėje iškovojo kauniečių buriuotojų jachta „Alfeta“ (kap. M. Sakalauskas), grupėje „Open“ pirmoji vieta atiteko jachtai „Vainius“ (kap. M. Šeputis).

Didelę regatos „Galvės taurė 2016“ dalyvių dalį sudarė vaikai. Jie varžėsi „Optimist“, „Cadet“, „Laser Radial“, „Laser 4.7“, „RS FEVA“, „RS Tera“, „RS Aero“ grupėse. „Laser Radian grupėje nepralenkiamas buvo Augustas Pajarskas, „Laser 4.7“ grupės nugalėtoja tapo Elzė Matijošiūtė, „RS Feva“ grupėje pirmąją vietą iškovojo Radvilas Janulionis, „RS Tera“ grupėje pirmasis atplaukė Mantas Jankūnas, o „RS Aero“ grupė lyderiu tapo Kristo Ounap iš Estijos. „Cadet“ grupėje pirmieji atplaukė Artur Kapitanov ir Andrius Mičiulis, „Optimist A“ grupėje nugalėjo Rimvydas Mažunavičius, „Optimist B“ grupės lydere tapo Rūta Mažunavičiūtė.

pn16042749

pn16042824

Regatą „Galvės Taurė“ organizuoja kreiserinį sportinį buriavimą propaguojanti asociacija „Gero vėjo klubas“ ir vaikų buriavimo įgūdžius ugdančia asociacija „Trakų buriuotojų klubas“.

pn16042361 pn16042373  pn16042487 pn16042506 pn16042527 pn16042533 pn16042607 pn16042640 pn16042706 pn16042762 pn16042778 pn16042862 pn16042951