Projektas žvaigždės buriuoja: Mindaugas Papinigis teigia, jog buriavimas ir aktorystė yra panašūs

Nors ir nedaug buriavęs, bet besižavintis šiuo sportu, aktorius, filmų „Redirected / Už Lietuvą!“, „Zero“ bei „Zero II“ žvaigždė,  Mindaugas Papinigis šiemet ryžosi pirmąkart dalyvauti regatoje „Galvės taurė“. „Teatro scenoje, kaip ir jachtoje, kiekvienas aktorius turi nuolat jaustis atsakingi už savo įnašą į bendrą tikslą ir rodyti pasitikėjimą kitais aktoriais“, – sako jis. Pirmą kartą sportinėje regatoje dalyvaujantis aktorius neslepia, jog tikisi laimėti pirmą vietą.

Anot aktoriaus, buriavimas – tai puikus laiko praleidimas linksmoje draugų kompanijoje. Jei tik būtų užtektinai laiko, aktorius po burėmis praleistų tiek pat laiko, kiek ant motociklo. Mindaugas iš karto priduria, kad pats didžiausias buriavimo privalumas – tai, jog veiksmas vyksta ant vandens, gamtoje.

Nors ir turi daugybę veiklos mieste, M. Papinigis visada stengiasi atrasti laiko išvykti į gamtą. Anot aktoriaus, labai svarbu nuolat išlaikyti pusiausvyrą tarp darbų ir poilsio. „Kuo žmogus arčiau gamtos – tuo, mano manymu, jis tampa geresniu. Gamta kaip vaistas – ypač nuo streso. Nesuprantu tokių žmonių, kurie grįžta namo ir vietoj gamtos pasirenka sėdėjimą namuose priešais televizorių“ , – sako aktorius.

Su buriavimu Mindaugas artimiau susipažino antrame kurse. Pirmas kartas buvo įsimintinas. Iki šiol jis su šypsena veide prisimena, kaip kartu su savo geru draugu nuvyko į Traukus buriuoti, tačiau nebuvo jokio vėjo ir juos pasitiko tik lygus ežeras. „Jau galvojau apsisuksime ir važiuosim atgal, bet, pasirodo, buriuotojai turi išeitį iš tokių situacijų. Taigi, mes įlipom į tą jachtą ir pradėjome ją siūbuoti. Taip valandą pasiūbavę ir pajudėjome“, – prisimena Mindaugas.

Labiausiai buriuojant aktorių žavi komandinis darbas. Buriuojant labai svarbu, kad kiekvienas narys jaustų atsakomybę, savo darbą atliktų nepriekaištingai ir pasitikėtų visa komanda. Tik tai, Mindaugo nuomone, padeda laimėti.

Pirmą kartą regatoje „Galvės taurė“ dalyvaujantis aktorius neslepia, jog tikisi laimėti pirmą vietą. „Tačiau svarbu nepamiršti ir pasilinksminti. Buriavimas tuo ir nerealus, kad tai yra nuostabi proga leisti laiką su savo draugais. Žinoma, tai daug ištvermės reikalaujantis sportas, bet svarbu pastebėti, kad tai ne darbas, o malonumas“ , – teigia aktorius.

Kasmet auganti regata „Galvės taurė“ šiais metais vyks birželio 5-8 dienomis. Pernai sulaukę daugiau kaip 150 sportininkų, šiemet regatos rengėjai tikisi dar gausesnio būrio kreiserinių ir sportinių jachtų ne tik iš Lietuvos. Regatoje gali dalyvauti ne tik patyrę buriuotojai, bet ir su buriavimu menkai susipažinę  naujokai, tereikia surinkti draugų komandą, registruotis regatai ir pradėti treniruotis.

Daugiau informacijos apie „Galvės taurę 2014“ internete adresu: www.galvestaure.lt

 

Post author