„Galvės taurėje“ suspindėjo neįveikiami latviai

„Na ir privažiavo tų latvių“, – „Galvės taurės“ išvakarėse, kai Trakų jachtklube iki išnaktų dūzgęs keltuvas ežeran vieną po kitos kėlė mūsų kaimynų „Platu 25“ jachtas, dūsavo Mantas Klimantavičius, priklausantis regatą organizuojančiam „Gero vėjo klubui“.

Nors „Galvės taurėje“ turėjo dalyvauti 6 jachtos iš Latvijos, dar trys, matyt, susigundžiusios kolegų pavyzdžiu, sugalvojo į Trakus išvažiuoti ekspromtu. Ir ne be reikalo – atvykę kaimynai parodė, kaip reikia buriuoti, ir davė į kaulus mūsiškiams – kapitono Matiss Alvikis jachta Malaita „Platu 25” grupėje pirmąją vietą atėmė net iš Vilniaus „Žalgirio“ jachtklubo veterano Algirdo Žižio, kuris su jachta „Bestija“ yra nuskynęs tiek pergalių, kad sudėjęs vienon krūvon visus pirmosios vietos medalius, turbūt galėtų ir tanklaivį užinkaruoti.

Šįsyk A. Žižiui ir jo įgulai teko džiaugtis antrąja vieta ir kiek mažesniu prabangaus šampano „Mumm“ buteliu – didesnį, aišku, pasiėmė latviai. Bronzos taurę „platūškių“ klasėje nuskynė, vėlgi nenustebinsime, bet latviai. Nustebinti gali nebent trečiosios vietos nugalėtojos, jachtos „Voodoo“, kapitono Ricards Omanbriedis pavardė.

Nevaikiškos vaikų pergalės

Eita iškart prie reikalo – rezultatų – nė nepaminint fakto, kad pirmąją regatos dieną, anot vieno jachtos „Yemaya“ komandos nario, buriuotojams sekėsi kaip žydams prie vokiečio, visiems buvo sunku, bet vieni išgyveno, kiti – ne, tačiau rezultatai juk ir yra bet kokios veiklos esmė, tad dar trumpai apie juos.

Ne vien „platūškės“, kaip žinia, dalyvavo „Galvės taurėje“ – nors „platūškės“ Galvėje yra įdomiausias ir sportiškiausias reikalas (grupėje varžėsi 23 jachtos, startai buvo įspūdingi, visiška mėsmalė), bet čia dar būta ir daugybės vaikų bei paauglių, iš kurių ateityje, be abejo, išaugs puikūs vairininkai. „RS Feva“ grupės čempionu tapo Matas Petrauskas, „Laser Radial“ grupėje pirmą vietą nuskynė Augustas Pajarskas, o „RS Tera“ grupėje konkurentams nosis nušluostė Evelina Jokubauskaitė. „Omptimist A“ grupės geriausiuoju tapo Nojus Volungevičius (tiesa, konkurencijos būta nedidelės, nes šią grupę sudarė vos keturi laivai), o „Omtimist B“ – Jokūbas Mirinas. Toje pačioje vaikų grupėje, taip pat sudarytoje tik iš keturių laivelių, varžęsis David Mažeika užėmė antrąją vietą ir, negana to, gavo ir jauniausiojo regatos dalyvio apdovanojimą. Mažasis medaliais apkarstytas berniukas ant apdovanojimų scenos ovacijų ir plojimų sulaukė lyg koks Justinas Bieberis.

Suaugusių dėdžių pergalės

Tiek apie vaikus. „ORC“ grupėje pirmąją vietą iškovojo jachta „Barta“, kurią vairavo kapitonas Simonas Steponavičius. Taip, čia tas pats šlovingasis jachtos „Ambersail“ kapitonas, kurio negalima cituoti prieš tai neatsiuntus straipsnio patikrai ir apie kurį, beje, kaip pats sako, reikia „pasigūglinti“. „Open“ klasėje, kurioje gali užsiregistruoti įvairiausi laivai, didžiausią šampano butelį ir, aišku, pirmosios vietos medalius, laimėjo jachta „Matérialiste“, nors iš tiesų jos pavadinimas – „Dea Fortuna“. „Materialiste“ ją vadinti paprasčiau, kadangi auksinis užrašas ant juodų bortų šviečia iš tolo. Jachtos kapitonas Aleksas Buturlis tiek džiūgavo pergale, kad ant scenos puolė atkimšinėti milžiniškąjį „Mumm“ šampano butelį ir taškyti purslais savo įgulos narius. Purslų paragauti teko ir pirmosios bei antrosios vietų laimėtojams.

Nuostoliai ir atmosfera

Pirmoji regatos diena buvo pražūtinga – pūtė stiprus ir velniškai gūsingas šiaurės vakarų vėjas, tad neoficialiais duomenimis remiantis, būta trijų lūžusių spinakergikų, trijų žmonių už borto, vieno lūžusio stiebo, daugybės susidūrimų ir suplėšytų spinakerių (nėra graudesnio vaizdo nei tas, kai gražus spinakeris priešaky plyšta į skutus). Kaip taisykle jau tapo tai, kad per „Galvės taurę“ vėjo arba išvis nebūna, arba užpučia tiek, kad net ašaros akyse kaupiasi. Antra diena buvo nepalyginamai ramesnė, todėl vakare išvargę buriuotojai šėlte šėlo. Labiausiai linksmybėms nusiteikę buvo latviai, kurie antrosios regatos dienos vakare jachtklubo kavinėje surengė tokį trenksmingą, šokių ir dainų lydimą pasirodymą, kad kavinės šeimininkams greičiausiai ir vėl teks keisti grindis. Latviai „neužmušami“, stebėjosi regatos dalyviai – juk tiek reikalų važiuoti vienam savaitgaliui iš Rygos, išsikelti laivą, praburiuoti, prasilinksminti, neišsimiegoti, vėl jį išsikelti ir dar grįžti namo, tačiau rezultatams nuovargis, kaip matome, įtakos neturėjo. Sekmadienį, paskutinę regatos dieną, vėjas nurimo visai – tądien vyko navigacinis plaukimas, kurio metu teko plaukti į Trakų Bermudų trikampį – Skaisčio ežerą, kuriame vėjas išdarinėja tai, kas jam patinka ir ko niekas nesupranta. Keistas vaizdas, kai plauki su spinakeriu ir regi iš priešingos pusės atplaukiančias jachtas, taip pat iškėlusias spinakerius, tačiau Skaistyje viskas įmanoma. Šiemet jau šeštosios „Galvės taurės“ kartelė buvo kilstelėta dar aukščiau. Aleksandras Kučinskis, „Gero vėjo klubo“ narys ir vienas iš regatos organizatorių, dūsavo ir guodėsi, kokį dviratį reikės išrasti kitąmet, kad nenuleistų šios kartelės, o regata būtų dar geresnė ir sportiškesnė, ko, savaime suprantama, visi ir tikėsis.

Post author